Skarbā Carnikava

08.08.2013.

Augustā vasara iegriežas pilnbriedā – vēl silts un saulains, ūdeņi vilina peldētājus, dārzos zied krāšņas puķes, ābeles līkst no agrajiem āboliem. Tomēr, lai arī siltas, naktis paliek arvien garākas un garākas, tāpēc Līdzsvars sacensības tik pazīstamajā Carnikvā solījās būt  gana aizraujošas.

 

 Lai Līdzsvars nepazaudētu savu īpašo noskaņu, tai pat laikā ienestu jaunas idejas, Carnikavas posma izveidošanā, palīgā pieteicās Jānis Balodis – pieredzējis piedzīvojumu sacensību dalībnieks. Liels paldies Jānim par jaunām idejām un enerģiju, kas tika ieguldīta, gatavojoties Carnikavas posmam.

Vairums no dalībniekiem noteikti ir pabijuši kādā no Carnikavai pieguļošajiem apvidiem, izmaluši to krustu šķērsu, tāpēc, iespējams, cerēja uz ātru un dinamisku sacensību un rītausmas finišu Carnikavas skolā . Tomēr, kā vēlāk izrādījās, distancē viss tik vienkārši un viegli neizdevās...

Vietās, kur navigācija vienkāršāka, bija jārēķina, jāizmanto stratēģija, jādomā un jāpieslēdz arī iztēle. Savukārt tur, kur apvidus bija interesantāks un mazāk skarts, prāts ar rēķināšanu un stratēģiju netika noslogots. Naktī izaicinošs izrādījās laivu posms Dzirnezerā, kur komandām nācās ne tikai airēt, bet arī cīnīties ar neizbraucamiem meldriem. Savukārt nakts kāju posmā bija vairāki etapi ar īsām peldēm - gan jāšķērso Garezeri, gan arī Gauja pie ietekas jūrā.

Daži nosala, citi priecājās par silto ūdeni un romantiku, sagaidot saullēktu. Rezultātā Carnikavas piedzīvojums izvērtās gana skarbs, un, lai pievarētu distanci, vairumam komandu nācās izmantot visu kontrollaiku. Varētu teikt, ka katrai finišējušajai komandai šoreiz nācās izdarīt solīti vairāk, nekā ierasts,  un katrs finišs bija aplausu vērts.

Lai cik raibs, grūts, izaicinošs un neprognozējams Carnikavas posms izvērtās, Sporta klasē nepārspējami palika komanda Gandrs, kas distanci veica 19 stundās. Otro vietu Sportā izcīnīja komanda Brāziens, bet trešajā ierindojās Trīs Blondīnes. Tautas klasē, distancē pavadot vairāk 12 stundas, pirmo vietu ieguva komanda LMP, apsteidzot Kailie Bebri un Pašiem prieks, kas attiecīgi ierindojās otrajā un trešajā vietā.

Savukārt dzīvespriecīgās un pozitīvās Līdzsvars Ģimenes neatpalika no sportistiem Tautas un Sporta klasēs. Ģimenes komandām nācās risināt rēķināšanas uzdevumus, kāpt kokos, braukt pa velo leģendu (dažas komandas pat pamanījās to izdarīt bez odometra!!!!) un laivot.  Dažām ģimenēm pat izvērtās principiāla savstarpējā cīņa, un tas deva papildu motivāciju traukties uz finišu.

Lai arī saguruši, tomēr priecīgi par paveikto distanci, visi Līdzsvars Ģimenes klases dalībnieki bija nopelnījuši atbalstītāju sarūpētas balvas.

 

Par sezonas noslēgumu.

Neskatoties uz to, ka Saldus posma vietā notika neformāls pārgājiens, sezonas kopvērtējuma rezultāti tiks aprēķināti atbilstoši nolikumam - ņemot vērā 3 labāko posmu rezultātus. Šajā gadījumā tie būs Nītaures, Carnikavas un Straupes posmi.

Tiekamies Līdzsvars sezonas noslēguma posmā, kas notiks Straupē, 6.oktobrī.

Līdzsvars komanda

 

 

 

Atstāt savu komentāru