Saldus garākā diena - īsākā nakts

27.06.2013.

Ja vēlies, lai kāda ideja piepildās, visa pasaule sadodas rokās, lai palīdzētu tai piepildīties. Tā šoreiz var teikt arī par Līdzsvars Saldus posmu. Lai arī oficiālais Saldus posms ar komandu punktiem kopvērtējumā, šoreiz nenotika, tomēr pateicoties Līdzsvars uzticīgo dalībnieku idejām un atbalstam, tapa nedaudz vienkāršotas, bet ne mazāk interesantas un aizraujošas sacensības, kuras paši dalībnieki nosauca par pārgājienu:) Un pārgājiens izvērtās lieliskās piedzīvojumu rogaininga principa sacīkstēs, kurās netrūka ne komandu cīkstēšanās, ne daudzveidīgu uzdevumu, ne skaista saullēkta.

 

Patiess prieks, ka Saldus novads, kas izsenis slavens ar orientēšanās tradīcijām, uz Līdzsvars sacensībām atveda 3 jaunas saldenieku komandas - Pilnīgi vienalga, 3 Fast un Izpētītājas, kurām piedzīvojumu sacīkstes bija ar jaunatklājuma garšu. Turklāt komanda Pilnīgi vienalga, izmantojot savu pieredzi un zināšanas par apvidu, kā arī pateicoties teicamai fiziskai formai, spēja mēroties spēkiem ar piedzīvojumu sacensību spēcīgākajiem dalībniekiem, izcīnot 2.vietu.


Tas, ka neviena komanda nav atbraukusi pārgājienā, bija redzams jau startā, kad pēc pirmo karšu saņemšanas, žigli vien tika izplānoti pirmie kontrolpunkti uz kuriem traukties. Nedaudz citāda taktika bija komandai Madman, kas jau startā rūpīgi pieķērās distances plānošanai un ar krietnu atrāvienu no līderiem, kā pēdējie devās distancē. Rūpīgā plānošana atmaksājās, jo 16 stundu laikā, kas tika pavadītas distancē, tika savākts lielākais punktu skaits – 94 (no 100) un gūta pelnīta uzvara, nobraucot un noskrienot kopā vairāk kā 190 km.


Trešo vietu Līdzsvars pārgājienā ieguva komanda Teika, kurā daļa ir pieredzējuši ģimenes klases dalībnieki. Acīm redzot pieredze, kas gūta startējot ģimenes klasē, kur pacietībai un neatlaidībai ir liela nozīme, ļāva tikpat pacietīgi un neatlaidīgi savākt nepieciešamos 84 punktus un iekļūt pirmajā trijniekā. Lai arī visi Teika dalībnieki atzina, ka ģimenes klasē startēt ir vieglāk, tomēr gandarījums par paveikto nebija noslēpjams.

Liels paldies visiem Līdzsvars dalībniekiem, kas ar savu klātbūtni, idejām, pārdomām, atsauksmēm ļāva un ļauj Līdzsvaram notikt. Pateicamies visiem, kas atbrauca un kopā ar mums izbaudīja Saldus apkārtnes skaistos pakalnus, purvus, karjerus, mednieku torņus, meklēja jāņtārpiņus, ēda ugunskurā sasildītu desu, smējās, peldējās un baudīja vasaru!


3.augustā gaidīsim jūs un jūsu ģimenes kuplā pulkā Carnikavā, lai, kā jau ierasts, sporta, tautas un ģimenes distancēs no jauna atklātu piejūras apvidus burvību.

Uz tikšanos!

2 komentāri:
 • Saldus
  02.07.2013 10:17

  Paldies, bija ok.
  Par laureātiem teiksim kā ir - viss pirmais trijnieks ir vairāk vai mazāk saldenieki, kuriem stipri vieglāk risinājās rēbusi un ātrāk gāja orientēšanās :) Protams, izturība uz velo un laba velo dakša noderēja.

 • Ainars
  06.07.2013 22:39

  Nevaru nepiekrist ... bet pieredzes trūkums traucēja paņemt visus 100 punktus.
  Bez fiziskās sagatavotības gan arī nebūtu tik labi gājis - jābrauc jau bija tāpat kā visiem citiem! :)

Atstāt savu komentāru