Papildus informācija par Madonas posmu

20.02.2013.

Lai mazinātu problēmas, kas saistītas ar pārģērbšanos meža vidū, kā arī ierobežotu apavu un slēpju līdzi nēsāšanu, distance sastāvēs tikai no 4 posmiem:
1. Slēpošana ar atgriešanos SC (sacensību centrā);
2. Pārbrauciens (ar slēpēm) no SC uz SF (starpfinišu);
3. Kāju posms ar atgriešanos SF;
4. Slēpošanas posms ar finišu SC.

Būs arī pāris SU - īsi sasildīšanās ātrumposmi.

 

Tēja paredzēta SC un SF. Slēpošanas inventāru varēs atstāt SF, kur zābakus ieliksim siltā busiņā. Vienīgais posms, kur pašiem jāved somā maiņas apavi būs 2.posms. Pēc 3.posma iešanas apavus varēs atstāt busā un pēc mača saņemt SC.

 

Nelielas izmaiņas sacensību grafikā. Ņemot vērā to, ka Smeceres silā plkst. 18:00 sāksies nakts biatlona sacensības, drošības apsvērumu dēļ, kontrollaiks tiks saīsināts līdz plkst.17:00. Tātad kopējais sacensību garums būs 7 stundas. Distance plānota tā, lai pie labvēlīgiem laika apstākļiem un veiksmes, visus KP varētu paņemt tikai pašas stiprākās komandas. Mazliet ir "pastiepti" posmu kontrollaiki, tādējādi dalībniekiem dodot iespēju izvēlēties, kam veltīt vairāk laika - slēpošanas vai kāju posmiem.

 

Ņemot vērā to, ka 3 no 4-iem posmiem būs ar slēpēm, iesakām uz komandu sagādāt vismaz vienu planšeti. Bez planšetes slēpot ir līdzīgi kā braukt ar velo bez planšetes. Planšetes var meklēt http://www.osveikals.lv/miry_plansetes . Ir pieejamas arī vienkāršākas par 25Ls un 35Ls.

 

Sniegs Madonas mežos šobrīd ir ļoti daudz. Pilnīgi noteikti līdz sestdienai tas mazāk nepaliks. Tāpēc piedzīvojums šoriez būs par 100% ziemīgs!

 

 

 

 

3 komentāri:
 • Noro
  20.02.2013 11:12

  Izklausās tik aizraujoši! Bet mūsu komandai tomēr nākas izlaist šo ziemas posmu :( Uz vasaras piedzīvojumiem gan būsim ierindā!

  Tos biatlonistus gan nesaprotu - viņi dienas laikā nevar trāpīt mērķī, bet tagad sadomājuši rīkot mačus tumsā?! :)))

 • g
  20.02.2013 11:29

  Vai paredzēta komandas dalīšanās slēpju posmos?
  Vai paliek tā, ka tiek rekomendētas slidsoļa slēpes? Nebūs daudz off-road slēpju posmos? Kā ir ar pag nedēļas orientēšanās mācu špūru kvalitāti? Vai pamatīgi aizsnigušas?

 • Juris (Līdzsvars)
  21.02.2013 11:11

  Komandām būs iespēja dalīties gan kāju, gan slēpju posmos. Obligāti tas nebūs, bet dalotiers punktus varēs salasīt mazliet ātrāk.

  Nedēļas sākumā Madonā uzsniga 7-10cm. Špūres ir mazliet "paslēpušās", bet slēpošanu tas īpaši neapgrūtina. Būs pat mazliet interesantāk, jo ne visur varēs viegli saprast, kur trase īsti iet.

  Kā jau teicām iepriekš, būs arī off-road deva. Pārsvarā tie būs īsi posmi, lai nokļūtu no galvenās trases līdz KP. Tiesa, būs arī daži KP, kur jāpabrien būs vairāk kā 300m. Brišanas apjoms atkarīgs arī no komandas stratēģijas - braukt apkārt vai brist.

Atstāt savu komentāru