Līdzsvars Madonā

26.02.2013.

Piedzīvojumu sacensības Līdzsvars nu jau trešo sezonu uzsāka 23.februārī ar jaunumu gan sacensību dalībniekiem, gan pašiem organizatoriem – Līdzsvars Ziema 2013.

Ziemas mainīgie laika apstākļi ir neparedzami un ļoti ietekmē sportot prieku, tomēr sestdiena piedzīvojumu meklētājus Madonā sagaidīja ar sauli, zilām debesīm un lielām sniega kupenām. Savukārt Smeceres sila sporta bāzes uzturētāji bija parūpējušies par lieliskām slēpošanas trasēm un mājīgām telpām.

 

Šoreiz sacensību dalībnieki sacentās vienā grupā, kur distances garumu varēja veidot pati komanda. Distance sastāvēja no posmiem, kas tika plānoti pēc rogaininga principa. Katra posma veikšanai bija noteikts gan kontrollaiks, gan veids, kā to veikt – vai nu ar kājām, vai slēpēm. Galvenais distanču veidotājs Juris jau pirms starta brīdināja, ka apmaklēt visus kontrolpunktus nebūs iespējams, tāpēc komandām bija jālemj par stratēģiju, kas ļautu pēc iespējas ātrāk savākt lielāku skaitu punktu.

 

Jau no pirmā posma vadībā izvirzījās vīru komanda Elita (Jānis Blanks, Kristaps Epners, Guntars Mankuss), kas savu līdera pozīciju noturēja līdz pašām beigām. Līdz pat finišam nebija skaidri pārējo godalgoto vietu ieguvēji, jo katra komanda pielietoja dažādu taktiku kontrolpunktu vākšanā. Citi vairāk laika atvēlēja brišanai pa sniegu – kāju posmiem, citi, savukārt, izvēlējās slēpes.

 

Komandām, kurām nebija pa spēkam veikt visu garo kāju posmu vai izbraukt lielo slēpošanas loku, punktus bija iespēja iegūt speciālajos uzdevumos un marķētajos posmos. Speciālie uzdevumi sacensībām piešķīra vajadzīgo asumu un dinamiku, jo salīdzinoši īsā laikā varēja iegūt papildus ieskaites punktus. Uzdevumu izpildē noteicošā bija komandas taktika, koncentrēšanās uz detaļām, cīņa par katru sekundi un ... arī veiksme. Pēc finiša noskaidrojās, ka komanda Madmen (Jānis Zagorskis, Guna Riekstiņa un Atis Krūmiņš) otro vietu izcīnīja tieši pateicoties 2 sekunžu pārsvaram speciālajā uzdevumā.

 

Savukārt marķētie distances posmi, kuru noteikumi atbilda ziemas orientēšanās distancēm pirms 20 un vairāk gadiem, bija lieliska iespēja komandām, kuras nekur nesteidzās. Šajos posmos ar precizitāti un koncentrēšanos bija iespējams savākt gandrīz 5-o daļu no visiem ieskaites punktiem. Tiesa, tikai divas komandas spēja šos posmus veikt bez kļūdām, ar adatu precīzi atzīmējot visu kontrolpunktu atrašanās vietu.

 

Trešo vietu, no Madmen atpaliekot tikai par 2 punkiem (jeb viens precīzs dūriens marķētajā posmā), izcīnīja komanda Spartaks (Aigars Jakovels, Aiva Jakovela, Ivars Vertuls).

 

Paldies, ka pavadījāt šo jauko dienu kopā ar mums, un tiekamies jau maijā – Nītaurē!

Atstāt savu komentāru