Ērgļu piedzīvojums!

30.05.2012.

Ar komandu Garmin  un „mežā galvenais” uzvaru noslēdzies šī gada pirmais nakts piedzīvojumu sacensību Līdzsvars posms Ērgļos.

Viesmīlīgā Ērgļu vidusskolas sporta halle kā pirmos uzņēma piedzīvojuma sacensību Līdzsvars Sporta un Ģimenes klases komandu dalībniekus, vēlāk viņiem pievienojās arī Tautas klases komandas. Šoreiz dalībniekiem kā distances vienojošais elements tika piedāvāta krustvārdu mīkla, kuras atminējumi dalībniekus sagaidīja katrā posmā. Visām klasēm pirmais posms bija Ērgļu iepazīšana pēc aerofoto, orientēšanās un Jāņsētas kartes palīdzību. Kad Ērgļi bija iepazīti, distance aizvijās uz Braku un Menģeļu muzejiem, kur laipnās muzeju darbinieces bija sagatavojušas āķīgus jautājumus, atbildes varēja rast izstaigājot muzeju teritoriju. Meņģelos Sporta un Ģimenes klases varēja ne tikai iepazīties ar brāļu Jurjānu mājām, bet arī pūst mežragā un ieaust savu komandas pavedienu grīdsegā. Pēc muzeju apmeklējuma Ģimenes klases mazie dalībnieki pievarēja virvju trasi un tad jau devās atceļā uz Ērgļiem, lai vēl izbaudītu velo leģendu. Lai arī šis posms Ģimenes klasei izrādījās laikietilpīgs un mazajām kājiņām daudz spēka prasošs, visi godam tika ar to galā un smaids vecāku un bērnu sejās liecināja par lepnumu, ka viņi veikuši visu distanci. Visām Ģimenes klase komandām tika saldumi no Laimas , vitamīni no Mollers un  Guttas sulas.

Kad Ģimenes klase jau mielojās ar balvās iegūtajiem saldumiem, Sporta un Tautas klases jau bija devušās velo posmā, kur Jumurdas estrāde izrādījās cietais rieksts nevienai vien komandai. Možu garu dalībnieki ātri atguva naksnīgajā peldē nelielā meža ezeriņā.  Tad sekoja distances saldais ēdiens  - Palšu purvs. Ātrākās komandas izbaudīja saulrietu purva lāmās, bet citiem bija mazliet sirreāla pastaiga pa purvu, ko klāja migla. Purvā komandas varēja izvēlēties savu taktiku –vai ņemt bonusa punktu, ar kuru no rezultāta var atskaitīt stundu, vai tomēr izvēlēties īsāku distanci un ietaupīt laiku. Arī tālāko velo posmu migla neatviegloja, tomēr visi laimīgi sasniedza starpfinišu pie skolas. Sporta klase veloleģendu mēģināja īsināt atrodot punktus ar karšu palīdzību, savukārt vadošās Tautas kalses komandas, laiku netērēja un devās leģendā. Pēdējais kāju posms prasīja prasmi improvizēt, jo orientēties 1983. gada kartē nav joka lieta. Šis posms arī lielā mērā noteica Ērgļu posma uzvarētājus.

Pirmie finiša līniju šķērsoja Garmin ( Toms, Svetlana un Guntis) komanda, bet viņi nebija ņēmuši bonusa punktu purvā un lai varētu svinēt uzvaru viņiem bija jāsagaida  nākošās komandas. Tomēr otrie un trešie finišējušie Tumšie meži un Studijabambino.lv ar visu bonusa punktu zaudēja Toma komandai, kuras veiksmes formula laikam bija nosaukuma maiņa.

Tautas klasei interesantā  cīņā uzvaru izcīnīja Mežā galvenais (Māris, Renārs, Baiba) apsteidzot SIA LMP un Baltsport.lv puišu komandu.

Lielu paldies sakām visiem dalībniekiem , kā arī Ērgļu novada domei, Ērgļu vidusskolas Inesei Šadiņai un Baibai Kaļvai, Braku un Meņģeļu muzeju darbiniecēm, Laimai, Gutta un Everest, High5. OS veikalam un Mollers, kā arī SIA LMP un restorāna Kore darbiniecēm par gardajām maltītēm.

 

Tiekamies Vaiņodē!

 

Atstāt savu komentāru