Daugmales posma apvidus apraksts.

26.04.2011.

Lieldienu brīvdienās ne tikai svinējām un atpūtāmies, bet arī cītīgi pastrādājām pie distances plānošanas. Vēlreiz pārliecinājāmies, ka Daugmales – Baldones apvidus ir viens no skaistākajiem un daudzveidīgākajiem Rīgas tuvumā.

Pirmo Līdzsvara posmu plānosim vairāk kā iesildīšanās maču garajai sezonai. Noteikti, daudzi vēl tikai nesen ir modušies no ziemas miera, izvilkuši no šķūnīša riteņus un sākuši kustēt. Fiziskā kondīcija vēl tālu no vēlamās. Tāpēc pirmajam pavasara posmam izvēlēts ir apvidus tuvu Rīgai, fiziski ne pārāk grūts, estētiski baudāms.

Kalni, kā jau pierīgā, ir maz un nelieli. Tomēr ir. Tautas un ģimenes klasi centīsimies ar tiem pārāk nemocīt. Sportam – kā jau sportam – tiks vairāk.

80% - 90% velo posmi būs pa nelieliem meža celiņiem, kur transporta kustība ir aptuveni viena mašīna dienā. „Grantinieki” būs pavisam nedaudz. Lielie asfalta ceļi – tikai apdzīvotajās vietās vai jāšķērso. Mežos ceļu tīkls ir ļoti izteikts. Daudzi kartēs nav iezīmēti, citi aizauguši vai piekrituši ar kokiem. Būs interesanti – atslābināties nevarēs. Pagaidām lielākā daļa ceļu un stigu ir cieti, var ļoti viegli pa visiem braukt. Tiesa, parasti maija sākumā kvartālstigas tiek uzartas.....

Apvidū ir daudz dažādi purvi. Pagaidām tie vēl ir pilni ar ūdeni, bet līdz maija vidum būs pažuvuši. Pa purviem pārāk netrenkāsim, bet kādā iebrist noteikti vajadzēs – lai vismaz kājas slapjas.

Daugmales apkārtne ir patīkama ar to, ka tajā ir ļoti maz lauku un arī apdzīvota ir tikai ciema apkārtne. Pārējais – skaisti meži ar purviem un dažāda izmēra grāvjiem, kādu briksni un izcirtumu.

Kopumā jāsaka, ka ļoti patīkams un daudzveidīgs apvidus.  Ar velo pārāk „lidot” nevarēs, jo, pateicoties lielajam meža ceļu tīklam, kļūdīties būs ļoti vienkārši.

Mazliet vēlāk būs arī plašāka informācija par ģimenes klases distanci, laivu posmu un speciālajiem uzdevumiem.

1 komentārs:
  • Jānis
    26.04.2011 12:48

    O, te kaut kas notiek. forši

Atstāt savu komentāru