Forums

Paldies par Madonas kārtu!

 • Jānis (elita)
  Atbildēt
  25.02.2013 16:34

  Jā. Tiešām, izdevies pasākums!
  Un "protestēt" pret kaut ko ne mazākā iemesla. Es tikai gribēju uzrakstīt "kā būtu, ja būtu".

  Bet bija tā kā bija, tas ir labi, jo 7h un esošais distances piedāvājums - attālumi + KP skaits, kurā apmeklēt visus punktus "jaunajā" kontrollaikā izskatījās tuvu neiespējami. Tādējādi "negodīgajiem" SU izpildes noteikumiem bija maza nozīme, jo kā jau Mākonīša Mārtiņš rakstīja "SU pazaudētos punktus atgūt iespējas bija".
  Ir taču atšķirība vai jūs pirmie šļūcat pa svaigo sniegu lejā no kalna, vai arī mazliet vēlāk - pa iebrauktu trasi. Vai 6 punktu secību šifrējiet vienatnē, vai sadarbojoties - noskatoties kopā ar citām komandām…

  Bet, ja būtu sākotnēji iecerētās 8h kontrollaika + sērsna + "godīgāk" sadalīti stiprinieki un vājinieki pa komandām un vairākas komandas paņemtu visus "parastos" KP, tad "netaktiski sasteigts" SU apmeklējuma rezultāts varētu apbēdināt.

  To varbūt, it īpaši ziemas apstākļos, varētu regulēt ar kādiem laika bonusiem. Līdzīgu "stimulu" varēja izmantot, piemēram, pirmajiem kāju posma 31KP un 28KP apmeklētājiem (ar nosacījumu, ka punktu licējs ieradies pa galīgi nesakarīgu un neizmantojamu trajektoriju).

  Ir jau arī tā, ka visādi šādi papildinājumi tikai sarežģītu pasākuma norisi un tas kļūtu nebaudāms…

 • Uldis (PP)
  25.02.2013 17:26

  Manā komentārā nav nekādu pārmetumu, nav "kā būtu vai nebūtu", nav nekas par "godīgi vai negodīgi". Nav, nekā tāda nav. Ir ieteikums un novērojums, ka manuprāt SU šajās PS tika vērtēts neadekvāti augsti salīdzinot ar pārējo distanci. Skaidroju vēlreiz - par 5 min darbu SU varēja dabūt 2-6 punktus, kaut vidēji distancē pat Tavai komandai ir tikai 1 punkts 5 minūtēs. Pie tam SU nebija ne atjautīgs, ne tehniski sarežģīts, lai to izpildītu, nebija kaut kur speciāli jāmet līkums. No visa augstāk minētā, par izpildītu SU pat lēnajām komandām, tātad arī man, 2 punkti ir par daudz, pilnīgi pietiktu ar 1, labākājām 2 vai 3. Tas manuprāt būtu atbilstoši visai distancei. Ir arī cits variants - punkti par SU pienākas par iekļaušanos noteiktā laikā, piemēram, līdz 5 min - 3 punkti, līdz 7 min - 2 punkti, virs 7 min - 1 punkts (šādā veida pasākumā esmu pat piedalījies).
  Vēlreiz atkārtošu - par Ziemas Līdzsvaru esmu absolūtā sajūsmā un man ko orgiem pārmest, pasarg dievs, tomēr vienkārši uzlabojumi ir iespējami vienmēr.

 • Alda
  Atbildēt
  25.02.2013 13:52

  Paldies par lieliskajām sacensībām. Labākās, kādās esmu piedalījusies. Posmu garumi sabalansēti, SU ļoti vienkārši, bet forši - ātri izdari un dodies tālāk. Pasākuma odziņa - adatas duršana , bija vislabākā. Viens un tas pats uzdevums 2 dažādos izpildījumos liekas kā 2 dažādi uzdevumi. Kopā tie prieki varēja būt nedaudz garāki, vismaz par to stundu.

 • Uldis (PP)
  Atbildēt
  25.02.2013 11:43

  Izcilas PS. Piedzīvojums bija pilnīgi visam ķermenim. Paldies orgiem par šādu nedēļas nogali. Un, protams, pāri visam laika apstākļi, laikam jau LĪDSVARAM ir tiešie kontakti ar bārdaino tur augšā.
  Daži ieteikumi nākamām reizēm tomēr ir. Ja jau ir kontrollaiki, tad laikam jau pienāktos arī paredzēt sodus par neiekļaušanos tajos. Rogaininga principa PS vajadzētu rūpīgāk izvērtēt KP un SU vērtības. Piemēram, viss otrais posms deva tikai 5 punktus, salīdzināšānai abi SU kopā aizņēma tikai 2-3% no kopējā PS laika, bet pat lēnākās komandas tajos ieguva gandrīz 10% no saviem punktiem, savukārt ātrākām rezultāts droši vien ir pat 15-20%. Bridiens pa kāju marķēto distanci aizņēma ~10% no laika un maksimāli deva 9-11% no punktiem, bet bridiens pēc 28 KP, kas deva 3 punktus (~5%), bija divreiz trīsreiz ilgāks kā abi SU kopā, manuprāt šoreiz SU ir neadekvāti liels svars kopējā rezultātā. Ar šo nevēlos izraisīt ne strīdus, ne diskusijas, ne pamācības pareizas stratēģijas izvēlē, jo mūsu mērķis vienmēr ir labi pavadīt laiku, kas šoreiz bija par visiem 100!

 • Mārtiņš (Mākonītis)
  25.02.2013 13:05

  Atļaušos nepiekrist Uldim (PP).
  Manuprāt, vienīgais, kas, tiešām nebija līdz galam pārdomāts, bija sodi par kontrollaika kavēšanu.
  Nu varbūt vēl pirmais posms prasījās mazliet garāks un sarežģītāks (vairāk KP?)
  2. posms, būtībā bija vienkāršs pārbrauciens uz SF, tākā 5 punkti nebūt nav par maz.
  Viss pārējais- KP vērtības bija iepriekš zināmas un attiecīgi arī katras komandas brīva izvēle, kur brist, kur nē, kur slēpot, kur nē- kur ir izdevīgi, kur nav.
  Arī SU noteikumi bija skaidri nodefinēti (nu un, ka tieši SU pazaudētos punktus mums tā arī atgūt neizdevās:( Iespējas bija).

  Ps. Beigās reāli pietrūka tā 1 noņemtā stunda, lai pabeigtu pasākumu ar kārtīgu paslēpošanu (dažiem no mūsējiem gan vairs tā nepavisam nelikās)

 • Mārtiņš (Mākonītis)
  25.02.2013 13:25

  "Izcilas PS. Piedzīvojums bija pilnīgi visam ķermenim. Paldies orgiem par šādu nedēļas nogali. Un, protams, pāri visam laika apstākļi, laikam jau LĪDSVARAM ir tiešie kontakti ar bārdaino tur augšā."
  Šim gan es pilnībā piekrītu! Sniega deva gan kājām, gan rokām, gan ģīmim, gan visam pārējam rumpim bija tik liela, ka vakar ļoti patika tur, kur sniegs ir skaisti nošķūrēts un piebraukāts:)

 • A.
  Atbildēt
  25.02.2013 10:05

  Superīgs pasākums, superīga diena un patīkams sagurums vakarā. Sniegs pietiks ilgam laikam! :-)

Lapa 1 no 2

Atbilde uz:

 • Aigars
  24.02.2013 09:51

  Šitādas sniega šausmas vēl nebija piedzīvotas, bet laikapstākļus bijāt noorganizējuši perfektus un skrējienu aizraujošu. Tā turēt! Paldies!

Ierakstīt forumā